Český šermířský klub
RIEGEL

Dominik Riegel

Mistrovství české republiky v šermu veteránů 2013 | 14. 07. 2013

Hradec Králové

V sobotu 22. června 2013 se konal druhý ročník Mistrovství české republiky veteránů ve všech třech zbraní a pěti kategoriích. Pořadateli pečlivě připravené a organizované Mistrovství se konalo v v tělocvičně Základní školy Kukleny  na osmi planších (nechyběly ani mažoretky). Nejpočetněji zastoupená soutěž v šermu kordem odsunula šavlisty až zase v podvečerní hodiny, ale jinak byla atmosféra veskrze příjemná a přátelská. Stálé diskuse v České šermířské asociaci veteránů vyvolává otázka, zdali je nutné ?nejmladší? a ?nejstarší? kategorii (30?40 let a 70 a výše) organizovat samostatně. Obě kategorie jsou zastoupené minimálně a tak si účastníci jednak moc nezašermují a zadruhé nemají možnost změřit síly s veterány v nižší/vyšší kategorii, kdy reprezentanti Riegelu zaznamenávají řadu jednotlivých vítězství. Pokud by se sloučené kategorie bodovaly současně, výsledky Riegliánů by byly výrazně lepší. Tak například Štěpán Krejčí jel do Hradce jen proto, aby vybojoval pouze dvě utkání.

Následující výsledky jsou pro informaci uvedeny i s udáním celkového počtu účastníků v kategorii (v závorce). Nejstarší náš reprezentant, Josef Šolc (78) se jako jediný účastnil soutěže ve všech třech zbraních; klobouk dolů.

Jednoznačným úspěchem je první místo Michala Šolce v šavli, který loňské třetí místo korunoval mistrovským titulem. Potěšitelná je i účast Zuzany Cimlerové, která Riegel reprezentovala letos poprvé.

Konkrétní výsledky ve všech skupinách lze nalézt zde:

http://www.okpb.cz/serm/

Je z nich vidět, že lepší umístění nám mnohdy uniklo jen o jeden zásah?

 

Výsledky:

Fleret AKI ? Michal Šolc ? 7. místo (10)

Fleret AKIII. ? Leonid Křížek ? 4. místo (8)

Fleret AKIV. ? Josef Šolc ? 2. místo (3)

Kord AKIII. ? Zuzana Cimlerová ? 11. místo (14)

Kord AKIV. ? Josef Šolc ? 3. místo (4)

Šavle AK0 ? Štěpán Krejčí ? 2. místo (3)

Šavle AK1 ? Michal Šolc ? 1. místo (7)

Šavle AKIII ? Leonid Křížek ? 3. místo (5)

Šavle AKIV. ? Josef Šolc ? 3. místo (4)

 

Foto ? Richard Zapadlo.