Český šermířský klub
RIEGEL

Dominik Riegel

Stará garda 22. 9. 2012 | 26. 09. 2012

Hradec Králové

Jedenáctý ročník veteránské soutěže proběhl za pořadatelství jednoty Orel Hradec Králové v tradičně přátelském duchu a za pečlivé organizace pořadatelů (nechybělo občerstení a pohoštění).

Soutěžilo se ve všech kategoriích veteránů v šermu fleretem, kordem a šavlí. Nejvíce účastníků bylo v soutěži kordem, takže utkání v šavli, „tradičně“ poslední disciplina, se dostala na pořad dne až dosti pozdě, z Hradce jsme odjížděli po osmé hodině večer.

Při úvodním ceremoniálu byl udělen pohár nejstaršímu účastníkovi soutěže, Bořivoji Bidlovi (87 let). Bořivoj soutěžil v šermu fleretem, ve své kategorii nejstarších šerířů (AK3) podal vpravdě heroický výkon, měl jedno krásné vítězství a tři těsné prohry s mnohem mladšími soupeři. Gratulujeme!

Vynikajícího výsledku dosáhl ve své kategorii AK1 (40–50 let) Michal Šolc, který skončil na 1. místě. Michal navíc získal diplom za 3. místo v soutěži 2011–2012.

Josef Šolc dosáhl v šermu fleretem své kategori AK3 (60 let a více) na krásném 2. místě, první místo mu uniklo jen o dva zásahy! V šermu šavlí skončil na 6. místě. V sezóně 2011–2012 se v kategorii AK3 fleret umístil na 2. místě.

Leonid Křížek (šavle AK3) podal nevyrovnaný výkon (3 vítězství, 4 prohry), takže skončil až na 5. místě.
Celkové výsledky ve všech třech kategoriích naleznete zde:

http://www.okpb.cz/serm/

Fotografie z turnaje jsou umístěny zde:

https://picasaweb.google.com/Elkapress/StaraGarda22Zari2012

Další veteránskou soutěží bude Vršovická Vrš 11. listopadu 2012. Držte nám palce!